Omlazení pračky
11. 2. 2019V dnešní době je na trhu nepřeberné množství nejrůznějších přípravků, které nějakým způsobem čistí vaši pračku a zbavují ji vodního kamene. Bohužel tyto přípravky nepatří zrovna mezi nejlevnější a je dobré si předem spočítat, jestli se nám jejich nákup vyplatí. To znamená porovnat si částku, kterou utratíme za tyto přípravky, které vaší pračce prodlouží život s tím, kolik peněz by stála nová pračka.
Nedávno mi jeden opravář praček nákup těchto přípravků rozmlouval, protože se to prostě nevyplácí.
My se spolu teď zaměříme na to, jak si pračku udržovat sami, bez přispění jediné koruny. Po každém vyprání je dobré pračku vymýt. Nebojte, nemusíte ji vymývat celou, stačí jen ta místa, kde se drží voda a mohou se tvořit plísně, které potom způsobují nepříjemný zápach. Jedná se o zásobník pracího přípravku a aviváže, zásobník jde při troše dobré vůle i celý vysunout a můžete tak omýt i prostor v pračce kolem zásobníku. Setřete tak i nános vodního kamene, který se při praní dostává do celé pračky a může ji poškodit.
Druhé místo, které si zaslouží vaši pozornost při vymývání, je guma kolem dvířek pračky s bočním plněním. Když gumu odklopíte, uvidíte tam načernalý nános špíny. Ten nejen, že působí nehygienicky při praní na vaše prádlo, ale také vytváří onen typický zápach, který se časem začne linout z vaší pračky. Další dobrý způsob a menší fígl, jak lze předcházet zanášení a ničení pračky je ten, že veškeré prací prostředky, včetně pracího prášku, budete dávat přímo do bubnu pračky k prádlu a ne do zásobníku.
Prášek se tak bude rozpouštět přímo v bubnu u prádla a nebude muset putovat žádnými hadicemi a vnitřními částmi pračky, které by se kvůli němu zanášely. Pokud máte pochybnosti, jestli se prášek přímo v bubnu pračky rozpustí, tak je mít nemusíte, když budete prát při minimální teplotě 40 stupňů.